2012
03.22
Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

Nevím jestli je to počínajícím jarním obdobím, ale čeští doomeři se probudili k horečné aktivitě. Důkazem je to, že za poslední období se  sešly celé tři megawady, které jsou v různých stadiích vývoje.

Zones of Fear je aktuálně ve stadiu vylaďování posledních chybiček. Během testování vyšlo jen tak mimochodem najevo, že je v přípravě i druhý díl kultovní Kamasutry, a včera jsem našel v RSS čtečce aktuální post ze serveru WADs in Progress, kde Pipicz představuje svůj sólový projekt Bloodstain.

Pipicz  je platným členem české Doom komunity a i ve světě je znám svým autorským podílem na pokračování Plutonie, Plutonia 2. I do Zones of Fear přispěl svou excelentně designovanou mapou, která nahradila Damnedův level, který našel své místo v Kamasutře 2.

Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

A jak se tak koukám na screenshoty, které jsem si dovolil vypůjčit pro ilustraci pro tento příspěvek,  nový projekt vypadá velice impozantně. Jak se můžeme dozvědět na WADs in Progress, tak nový megawad přinese nové grafické prvky, stavba levelů bude postupně nabývat na komplexnosti, přičemž design bude cílen na snadnou orientaci v mapách. Levely budou různorodě zaměřeny, takže očekávám, že se hráči nebudou nudit. Důraz bude kladen zejména na  otevřené lokace, ve kterých Pipicz našel inspiraci u mistra Gusty.

Hotovo je zatím 18 levelů, takže Pipicz má ještě hodně práce před sebou. Nezbývá mu než popřát mnoho úspěchů při  jeho tvorbě a doufám, že se megawad podaří dotáhnout do zdárného konce.

Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

Odkazy:

Bloodstain – DoomWorld forum thread