2018
09.11

Když se brouzdám jednotlivými články vzniklými během existence mých stránek, vidím, že tu svou káru blogování a psaní o nových úrovních pro Doom táhnu již 9. rokem. Leebigh´s Doom Blog se postupně stal v podstatě nejaktivnější českou stránkou věnovanou modifikacím pro Doom, když původní, řekněme “oficiální” kanály buď zmizely a staly se gay seznamkou (Doom5.cz) nebo upadly do  inaktivity (Idoom.cz).

Je mi jasné, že mé stránky jsou zaměřeny na úzké a specifické publikum a určitě nebudou bořit rekordy v návštěvnosti. Pokud bych měl parafrázovat slogan společnosti Interplay – “By Gamers. For Gamers” – tvořím je vlastně z podobné pozice – od doomera pro doomery. Nikdy nebudu profesionálním herním novinářem, píši si pro zábavu a samozřejmě také pro vás, čtenáře. Jsem rád za každého návštěvníka, který se ke mně zastaví na virtuální návštěvu. Abych řekl pravdu, ani jsem nikdy nesledoval návštěvnost webu přes analytické nástroje.

A nyní se mi dostalo nečekaného vyznamenání a pocty. To si takhle v polovině srpna vybírám e-mailovou schránku a přistála mi v ní zpráva od Honzy Modráka s žádostí o rozhovor pro jeho Score, v němž dlouhá léta působí jako šéfredaktor. Spadla mi čelist, jelikož interview v profesionálním magazínu je snem každého hráče nebo herního novináře. Samozřejmě jsem souhlasil a s Honzou jsme nakonec vytvořili ryze specializovaný rozhovor věnovaný Doomu, modům a samozřejmě i mému blogu.

7. září se Score číslo 295 objevilo na stáncích. Já jsem je našel ve schránce jako předplatitel ještě o pár dnů dříve. Musím říci, že to je velice příjemný pocit, číst si o sobě na voňavém křídovém papíře, navíc se stylovou fotkou na pozadí. Čtení na monitoru nebo tabletu se opravdu nevyrovná zážitku z listování s opravdovým časopisem v ruce. Pokud si chcete rozhovor přečíst, spěchejte do  prodejen tisku.

Kromě celé stránky 98 se mnou, jež se nachází  v sekci věnované modifikacím, si můžete přečíst dalších 131 stran zajímavého materiálu nejen o počítačových hrách, ale také si zahrát zajímavé plné hry zdarma jako bonus. Až opadne prodejní horečka po vydání aktuálního čísla, scan článku přidám i sem.

Rozhovor vnímám jako významné ocenění své práce a jsem rád, že moje psaní má smysl. Nebojte se, můj malý okamžik slávy mi rozhodně nestoupne do hlavy. V garáži se mi neobjeví nové Ferrari, ani bujaré večírky nebudou na pořadu dne. Článek mi dodal motivaci k dalšímu psaní a svou káru blogerské kariéry potáhnu zase o kus dál. Takže očekávejte další recenze, články a doufám, že v relativně brzké době i zhodnocení soutěže v tvorbě Doom levelů serveru High-Voltage, o které jsme psali.

Na závěr chci poděkovat Honzovi Modrákovi za to, že si na mě vzpomněl, za poskytnutý prostor v časopisu a  krásně zpracovaný článek.

S poděkováním nesmím zapomenout na Martina “DJ” Schmidta, protože bez něj a poskytnutého prostoru na serveru Oldgames.sk by tento blog nikdy nespatřil světlo světa.

8 comments so far

Add Your Comment
  1. Tak to gratuluji. Dobrý. Asi si to číslo koupím. Je tam navíc článek o Thiefovi II. Ten CoJ bych snad mít ještě neměl. Cena v trafikách je 195,- Kč? Ať vím, kolik si mám vzít financí.

  2. Děkuji 🙂 Je to tedy Gunslinger, ten myslím nejnovější dil. Cena se stále drží na 199 Kč.

  3. Rozhodně gratuluji, díky těmto stránkám jsem našel wady, které jsem nevěděl, že existují a číst celé články není nudné, je detailní a někdy zábavné a jsem rád, že i někteří ze zahraničí někdy tyto stránky navštíví.

    A ještě jedna otázka: Vydáte ty čtyry levely z té soutěže, až to bude vyhodnocené?

  4. Děkuji 🙂 No o to není pochyb, jelikož už na něm během hraní pracuji, článek bude docela brzy, tedy samozřejmě až to vyhodnotíme 🙂

  5. Tak jsem si to Score koupil taky :-). Tu plnou hru nemám a je docela dobře hodnocená, tak to za risk stojí. A když ne, tak určitě to stojí za ten sloupek.

  6. Gratulujem ! Keď pôjdem okolo trafiky, tak si ho kúpim tiež – nech to mám origo 🙂

  7. Score doma. Jako první jsem si přečetl ten článek o tobě. Pěkný.

  8. Přátelé, díky za pochvalu a podporu Honzovi, určitě bude rád za vyšší prodeje 🙂