2009
10.16

Podpora

Za to,  že tyto stránky vůbec mohly na tomto místě spatřit světlo světa, děkuji DJ-ovi – Martinu Schmidtovi, webmasterovi nejlepších slovenských stránek zasvěcených abandonwaru.

Nebýt jeho, zůstaly by schovány v záplavě blogů na stránkách webového prohlížeče Opera.

Děkuji za podporu.

DJ OldGames

Velké díky také patří:

Aleši Walterovi, známému pod přezdívkou Sledge, šéfovi vynikajících retro stránek High Voltage.

Za technickou pomoc s WordPressem a vylepšení grafického vzhledu a přehlednosti stránek.

Oddanému doomerovi a odborníkovi na add-ony pro 3D akce, Pavlu Ullrichovi.

Nejen za jeho články, ale také za připomínky a upozornění na chybičky, které se i přes pečlivé pročítání příspěvků vždycky vloudí.

Ondrovi Kruckému za pěknou recenzi The DOOM Tribute Project.

Matthiasovi alias enkelimu – jsem rád, že jeho spisovatelský talent našel uplatnění i na našem blogu.

Doufám, že se počet jeho příspěvků bude rozmnožovat.

A také mému synkovi Danielovi (DanielKM), komiksovému fanouškovi a redaktorovi serveru somhrac.sk, za jeho pečlivé korektury a připomínky.

 

 

8 comments so far

Add Your Comment
 1. Ako, nechapem presne o čo sa práve snažíš týmto blogom… Zbytočne sa tu s tým “serieš” a strácaš čas aj tak to nikto nečíta. Novodobí hráči majú svoje hry ako Assasin a len málokto vracia.

  K tým modom , bolo ich po *huj čo poznám ja napr. Goldeneye64, Doom3, Blood(doom mod), Batman, Duke 1 level (Doom mod), Star wars mod, Half Life mod, a hry ktoré vznikali na bázy dooma Strife, Heretic, Hexen, witchen… atd.

 2. Bohužel, máš pravdu že novodobí hráči se věnují novým peckám, ale doomovská komunita si sem jistě najde cestu. Jinak blog dělám pro zábavu a radost, takže i kdyby náhodou žádní čtenáři nebyli, tak to pro mne zase taková tragédie nebude.

 3. proc ne:)

 4. Jsem si vědom toho, že psaní o klasickém Doomu je psaní pro úzkou skupinu hráčů. Pokud mé příspěvky přivedou k hraní Dooma někoho nového, budu rád.
  Psaní do blogu, jak můžeš vidět z relativně malé četnosti příspěvků, je pouze moje hobby, takže pokud se sejde aspoň pár čtenářů, budu spokojen.

 5. Jsem tímto blogem nadšen a doufám, že se tu objeví i něco z toho, co jsem už hrál nebo jen letmo zkoušel a mám v plánu si teprve pořádně zahrát. Přestože nejsem už zrovna nejmladší, tak jsem dlouhá léta Dooma jaksi ignoroval. Mohl za to 3D ve 2D, ti nepřátelé a objekty se mi moc nelíbili. Ale teď v létě jsem si řekl, že konečně přijdu těm starým Doomům na kloub. A od začátku července jsem dohrál Ultimate Doom a Doom 2, plus jeden mod a další mám rozehráný. Uvítám tu do budoucna tedy i možné recenze některým packů a map, co jsem si předběžně zařadil na fórum http://hosting.cecak.cz/forum-modifikace/viewtopic.php?t=75

  Momentálně mám problém v modu Vile Flesh, který ve Vavoomu nedovoluje v jedné mapě ve druhé epizodě sebrat žlutou lebku, která je ve výklenu a já se jí nemůžu dotknout, kvůli tomu že je přlíš vzadu. Buď jsem přehlédl nějaký mechanismus jenž ji ještě dodatečně vysune, nebo jde o chybu způsobenou Vavoomem. Mám ještě Zdoom, ale v SW to moc lahoda není. I když už mě nevadí ta zastaralost tolik jako dříve. A určitě mrkni na The Lost Episodes of Doom a Plutonia 2.

  Z oficiálních přídavků bych si nyní rád zahrál Master Levels for Doom II, ale ve Vavoomu jsem ty Wady k jednotlivým mapám vůbec nenačetl, krom úplně první mapy. A v Zdoomu, v nemž by to mělo jít, jsem měl zřejmě blbě příkaz ve spouštěcím bat souboru a spustil se tak jen základní Doom II, ne Master levely.

  Tomuto blogu fandím a budu ho pravidelně sledovat.

 6. Děkuji za hřejivá slova chvály, jsem rád, že se Ti blog líbí. Z obsáhlého seznamu, který lze najít v přiloženém odkazu, se určitě některé levely na blogu časem objeví. Mnohé modifikace v něm uvedené ale buď neznám, nebo jsem zatím nehrál, takže odkaz do budoucna poslouží i jako zdroj doomovské zábavy pro mne.
  Ještě doporučuji sledovat i zavedené české Doom stránky – http://www.doom5.cz a http://www.idoom.cz – zde se schází ti nejpřednější čeští Doom veteráni a lze zde dohledat další zdroje informací.
  A ještě doporučím konverze (nebo spíše hry), co mne napadají a které OPRAVDU stojí za zahrání: Harmony, Legacy of Suffering, Action Doom, Action DooM 2: Urban Brawl a jako perličku, která toho ovšem nemá s Doomem mnoho společného: Sonic Robo Blast 2 .

 7. Tu Harmony jsem začátkem roku zkoušel a docela pěkná, hlavně ta úvodní obrazovka. Někdy se k ní určitě vrátím a zahraju si ji pořádně.

 8. Narazil som na tento blog, pretoze akurat prechadzam Zones of Fear (cesky WAD) a nemal som zrovna trpezlivost v 15. leveli skumat, kde sa nachadza tajny exit 😀 Chcem teda podakovat, ze som nasiel potrebne info a nahodou mne sa paci, ze existuje takyto suhrny blog 🙂 Castokrat v niektorych leveloch netusim kde hladat tajne exity a obcas sa stane, ze dany wad nenajdem ani na Youtube ani nikde inde.