2020
06.29
DOOM Ethereal

Autor: Jakub “Rifleman” Prchal (18. 5. 2020) V současnosti se na tvorbě českých projektů pro klasický Doom podílí zejména komunita sdružená kolem serveru Liquid Doom, mezi jejíž nejaktivnější členy patří Matthias (Enkeli33) a Damned. Posledním aktuálním společným dílem českých tvůrců je megawad Czechbox a Enkeli finišuje práce na svém sólovém projektu pro Hexen, přičemž tento… více »

2020
06.06
Česká mutace DWmegawad Clubu právě spuštěna

DWmegawad Club je tradiční akcí, jež se pravidelně koná na serverech DoomWorldu. Každý měsíc je vybrán známým tvůrcem map Darrylem Steffenem, vystupujícím pod přezdívkou dobu gabu maru, obvykle jeden megawad, jehož rozsah je kolem 30 levelů. Hráči pak do fóra prezentují své zážitky z hraní a komentáře k jednotlivým úrovním. Aktuální herní seance si můžete… více »

2020
06.01
Project Einherjar

Autor: Mike MacDee (Impie) (leden 2017) S herními a filmovými projekty na motivy knižních předloh se setkáváme v dnešní době poměrně často. Většinou se snaží přiživit na popularitě původního vzoru, ale mohou sloužit také jako marketingová podpora literárního díla. Obdobného charakteru je megawad s lehce krkolomným názvem Project Einherjar, jehož tvůrcem je Mike MacDee. Mike je… více »