2014
05.25
Project Portalus - nová modifikace od našich Slovenských bratří

Autor: Wolf Soft (Kloki38, Doomer) Vždycky mě potěší, když mi v e-mailové schránce místo obvyklých obchodních nabídek, aktualizací sociálních sítí či jiného spamu přistane i pošta z trošku jiného soudku. A pokud se týká mého oblíbeného Doomu, udělá mi ještě větší radost. Poslední dubnový den mě tak oblažila zpráva od dvou nadějných slovenských designérů –… více »

2014
05.21
Neighborhood From Hell

Autor: Marcos “Sergeant Mark IV” Abenante (2012) Soundtrack:     Aubrey Hodges Když už jsme ve dvou dříve publikovaných článcích věnovali pozornost pracím Marcose Abenanta, jenž se označuje přezdívkou Sergeant Mark IV, a to konkrétně jeho levelům City Assault a After the Holocaust , nesmíme zapomenout i na jeho třetí samostatně publikovanou mapu Neighborhood from Hell, která… více »

2014
05.19
Total Chaos - vývoj pokračuje

V září roku 2012 jsem pln nadšení publikoval novinkový článek o modifikaci Total Chaos včetně připojeného prezentačního videa. Projekt, který mi vizuálně i herně připomněl hororovou perlu Amnesia: The Dark Descent, byl plánován k vydání právě na rok 2012. Ovšem jak tomu u vývoje modifikací pro Doom bývá, uplynuly další měsíce a hotový projekt je… více »

2014
05.12
Bloodstain - projekt se blíží ke zdárnému konci !

Před více než dvěma roky jsem v krátkém článku uvedl zprávu o vzniku nového českého megawadu jménem Bloodstain z dílny talentovaného českého designéra Pavla “Pipicze” Tvrzníka. Během uplynulých měsíců o projektu nebylo vůbec slyšet. A právě když jsem si v duchu říkal, jestli Krvavá skvrna (český překlad slova Bloodstain) náhodou nevyschla, se na fóru Idoomu… více »

2014
05.01
Doom: The Lost Episode - Evil Unleashed

Autoři:             Xaser, Wills, Skunk, Nuxius, SnowKate709 (2009) Soundtrack:     Bobby Prince + Slayer Hra Doom a její následovníci jsou rodinným stříbrem našich PC mazlíčků. Vzhledem k enormnímu komerčnímu úspěchu není ale divu, že postupem času Doom rozšířil pole své působnosti i k televizím do obývacích či dětských pokojů na konzolové mašinky. Mnohdy se stal… více »