2013
06.30
Doom - part II

Recenze Doom je bezesporu jednou z nejzásadnějších her v historii. A pokud vytkneme kategorii her akčních, tak se nebojím napsat, že je tou vůbec nejvýznamnější hrou v této skupině. Domnívám se, že pokud vyslovíme toto jméno při debatě mezi hráči, tak bez výjimky i ti nejmladší budou vědět, oč jde. A ti starší si určitě… více »

2013
06.29
Doom - part I

Vývojář a distributor: id Software Vydání: 10. 12. 1993 Jak již napovídá předchozí přehledný seznam a aktuální název dnešního článku, nastal čas, vrhnout se do mapování historie komerčních her, při jejichž tvorbě autoři použili Doom engine. Dlouhá, více než tříměsíční pauza mezi články na blogu byla způsobena mým přemýšlením a váháním, jak seriál koncipovat. Jestli… více »

2013
06.09

Mnozí z vás čtenářů, kteří pečlivěji brouzdají na našich stránkách, si jistě všimli v sekci “O nás” poznámky, ve které avizuji v budoucnu publikovat přehled her, které komerčně vyšly na bázi Doom enginu. A jelikož i ve známém songu se zpívá, že sliby se mají plnit, a to nejen o Vánocích, nastal tedy čas, vyplnit… více »