2019
02.08

Každý správný český doomer zná, nebo alespoň by mohl znát stránku Liquid Doom. Jde v podstatě o poslední aktivní a updatované stránky z těch klasických českých webů věnovaných old school Doomu. Nabízí informační servis, downloady nových levelů a modifikací, přehled internetových odkazů o Doomu, online servery pro multiplayer, Doom radio poskytující nepřetržitý stream hudby z originálních her i modů. A hlavně aktivní fórum, jež je v současné době jediným plnohodnotným a hlavně funkčním diskusním prostorem, kam se český doomer může obrátit, aby probral to, co potřebuje. Všechny připravované české projekty pro Doom jsou diskutovány právě zde.

Již v minulosti měl server výpadek díky havárii počítače, ale vše se podařilo úspěšně vyřešit. Bohužel léta plynou, počítačové komponenty také nemládnou, a tak mnozí z vás mohli zaznamenat, že se Liquid Doom opětovně odmlčel. Což je způsobeno havárií základní desky, jak mě informoval Cyberreality, majitel a provozovatel stránek. Bohužel pořídit nový počítač, aby zvládl nepřetržitou online zátěž, není jen tak, a cena nového stroje určitě přesáhne 10 tisíc Kč.

Částka to není určitě malá, takže se touto cestou Cyberreality obrací na českou  doomovskou komunitu s prosbou o pomoc. Mnoho z nás stránky využívá, ať již na stahování, poslech rádia, online hru nebo k diskusi ve fóru. Takže jako podporu od vás by Cyberreality přivítal alespoň malou finanční částku, aby nenesl kompletní náklady na nový počítač na svých bedrech sám. Jistě by si zasloužil podpořit od pravidelných uživatelů Liquid Doomu jako odměnu za práci a čas, který svému serveru dává, samozřejmě ve svém volnu.

Může jít i o zátěžový test naší doomovské komunity. Zůstaneme u naší české malosti a necháme nejaktivnější českou stránku zaniknout, nebo jako správní doomeři, hrdí na svou značku, podpoříme Liquid Doom alespoň symbolickou finanční podporou? Dejte vědět do diskuse, jestli se najde dobrá duše ochotná Liquid podpořit. Pokud byste byli ochotni přispět, tak se s vámi Cyberreality určitě spojí nebo odepíše. Za sebe slibuji příspěvek 2000 Kč, takže základ pro sbírku už máme. Doufám, že nebudu sám a připojí se i další uživatelé. Výše příspěvku samozřejmě záleží na vašich možnostech, ale každá stokoruna se počítá.

Takže – dejte vědět do diskuse, co si o tomto našem pokusu o crowdfunding myslíte, a jestli jste ochotni se zapojit. Pokud se podaří nový hardware zakoupit a budete mít speciální požadavky na nový obsah, tak potenciálním přispěvatelům Cyberreality jistě vyjde vstříc. Liquid Doomu držím palce, ať se jeho stránky opět objeví v celé své kráse. V mnohém bude ale záležet i na vás.