2012
03.22
Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

Nevím jestli je to počínajícím jarním obdobím, ale čeští doomeři se probudili k horečné aktivitě. Důkazem je to, že za poslední období se  sešly celé tři megawady, které jsou v různých stadiích vývoje.

Zones of Fear je aktuálně ve stadiu vylaďování posledních chybiček. Během testování vyšlo jen tak mimochodem najevo, že je v přípravě i druhý díl kultovní Kamasutry, a včera jsem našel v RSS čtečce aktuální post ze serveru WADs in Progress, kde Pipicz představuje svůj sólový projekt Bloodstain.

Pipicz  je platným členem české Doom komunity a i ve světě je znám svým autorským podílem na pokračování Plutonie, Plutonia 2. I do Zones of Fear přispěl svou excelentně designovanou mapou, která nahradila Damnedův level, který našel své místo v Kamasutře 2.

Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

A jak se tak koukám na screenshoty, které jsem si dovolil vypůjčit pro ilustraci pro tento příspěvek,  nový projekt vypadá velice impozantně. Jak se můžeme dozvědět na WADs in Progress, tak nový megawad přinese nové grafické prvky, stavba levelů bude postupně nabývat na komplexnosti, přičemž design bude cílen na snadnou orientaci v mapách. Levely budou různorodě zaměřeny, takže očekávám, že se hráči nebudou nudit. Důraz bude kladen zejména na  otevřené lokace, ve kterých Pipicz našel inspiraci u mistra Gusty.

Hotovo je zatím 18 levelů, takže Pipicz má ještě hodně práce před sebou. Nezbývá mu než popřát mnoho úspěchů při  jeho tvorbě a doufám, že se megawad podaří dotáhnout do zdárného konce.

Převzato z WADs in Progress

Převzato z WADs in Progress

Odkazy:

Bloodstain – DoomWorld forum thread

2 comments so far

Add Your Comment
  1. Řekni enkelimu, že zapomněl updatnout verzi souboru na homeopage ZoF 🙂 Taky mi přijde, že právě ZoF může za to, že se s českými megawady do Dooma roztrhl pytel 🙂 Je to samozřejmě fajn, a alespoň to žije a kdo ví, jak dlouho to vydrží. Tenhle Bloodstain mi přijde jako ty různé mody k Final Doomu, co mám na fóru. Soudě podle grafiky, jenž má takový nádech. Ale vypadá to opravdu dobře.

  2. Psal jsem to již Enkelimu do fóra, takže o tom ví.

    Jinak je podle mě shoda okolností, že Kamasutra 2 a Bloodstain vyšly najevo zrovna teď. ZOF byl možná takové nakopnutí k oznámení těchto dvou projektů.

    Myslím, že Kamasutra 2 se totiž vyvíjí již přinejmenším od roku 2007 nebo i dříve, protože na oficiálních stránkách KSteamu (http://ksteam.webz.cz/k21.php) je několik map z Kamasutry a poslední post zde je rozlučkový z roku 2007.

    A Pipicz taky pracuje určitě již delší dobu, když má 18 map hotových.
    Damned psal v commentu na Wads in Progress v tom smyslu, že tento megawad má jistou výhru v Cacowards, tak jsem zvědav 🙂