2015
02.13

Autor: Kloki38

V květnu loňského roku jsme představili připravovaný projekt slovenských doomerů Klokiho a Doomera určený pro Doom 2, nesoucí název Project Portalus. Jako přílohu článku jste si mohli stáhnout demoverzi čítající pět hratelných levelů.

V následné aktualizaci článku v prosinci jste si mohli přečíst doplňující informace přímo od Klokiho, který po Doomerově rezignaci zůstal na celý projekt sám. Naštěstí pro nás hráče se rozhodl svou konverzi dokončit pod novým názvem Operation: Portalus a taktovku prací třímá pevně v rukou. I přes nepříznivé okolnosti v podobě ztráty rozpracovaných levelů a nutnosti pokračovat znovu od verze ze srpna loňského roku, se výstavba levelů daří.

Kloki38 mi pro vás zaslal nové demo, které přináší nejen dvě nové mapy, ale byly vzaty v úvahu připomínky, které jsem měl já a Damned, a již hotové mapy byly mírně upraveny, zejména v podobě změn v secretech, vylepšení GZ Doom efektů, odstranění smrtících kyselinových pastí, a také jsou patrny některé menší změny v designu. Jak Kloki avizuje, přibližně v polovině příběhu má dojít dokonce k větvení vývoje děje, na což jsem opravdu zvědav, protože tato skutečnost může vybízet k opakovanému rozehrání konverze. Je potěšitelné, že Kloki nerezignoval na nepříznivý osud v podobě odchodu svého spolupracovníka, a snaží se rozpracované dílko úspěšně završit.

V odkazu níže si můžete stáhnout novou demoverzi k vyzkoušení a já doufám, že další zaslaný soubor již bude hotová hra Operation: Portalus a budu moci publikovat finální recenzi. Pokud vyjdou najevo nové informace, určitě se o nich u nás dozvíte.
Download

UPDATE 7/2015:

V mailu mi přistály aktuální informace od Klokiho38, který mi poslal čerstvé zprávy ze své autorské dílny. A novinky jsou to vskutku příznivé. Operation: Portalus je již prakticky hotov a přibližně na polovinu srpna je plánováno vydání projektu. Bude zahrnovat celkem 31 levelů, přičemž po 17. mapě se bude děj větvit do dvou směrů – buď do epizody ve stylu Wolfensteina, nebo můžeme pokračovat v Hexenovském prostředí. Nedokážu si zatím představit, jak bude toto větvení vypadat, a jsem tak na finální produkt velmi zvědav. Abychom si užili kompletní hry, musíme si tak Operation: Portalus zahrát dvakrát (nebo použít savu). Jako bonus budou přiloženy dva konzolové porty – pro Sega 32x a Gameboy Advance – budou určené zejména pro hraní na mobilních telefonech. Klokimu přeji mnoho úspěchů při finálních pracích a budu se těšit již na poslední článek s finální recenzí 🙂 Vizuální ztvárnění portů ukazuje přiložené video.

UPDATE 1/2016: Dnes mi přišla čerstvá zpráva od Klokiho38. Operation: Portalus je kompletně dokončen. Ke stažení je projekt zatím k dispozici na Ulozto ve slovenské verzi, nebo na MediaFire s anglickými texty. Jedná se o aktualizovanou a opravenou verzi 1.1. Jak hru kompletně dohraji, samozřejmě můžete očekávat recenzi a balíček s downloadem bude k dispozici i na našich stránkách.

4 comments so far

Add Your Comment
  1. stale gzdoom only? 🙂

  2. Zatial ano.

  3. Článek updatován o čerstvé informace a video, na polovinu srpna je plánováno vydání.

  4. Poslední update článku, Operation: Portalus je hotov, link ke stažení v článku. Recenze samozřejmě v plánu 🙂