2016
05.20

Autor: Kloki38

Zprávy o nových připravovaných projektech z naší společné české a slovenské domoviny sepisuji vždycky rád. Jsou totiž dokladem toho, že aktivita komunity neustává a odkaz starého dobrého Doomu stále žije, i když aktuálně vrcholí hype kolem údajně ke kořenům se vracejícího rebootu Doomu – dílu čtvrtého, neobdařeného pořadovou číslovkou.

Poté, co Kloki38 úspěšně připravil k vydání megawad Operation: Portalus, aktivita tohoto slovenského doomera neustává. Podílí se na konverzi Final Doomu pro platformu 32X Doom a nyní na Liquid Doomu oznámil svůj nový projekt. Nese název Shadow over the Pathoras.

Tato nová konverze bude primárně určena pro GZ Doom a tentokrát má využívat plných možností enginu bez limitů a omezení. Vznikla na podkladě survival modifikace William Wolf and Shadow over the Pathoras pro hru Stranded 2. Tato hra se zrodila ve studiu Wolfsoft, ale nikdy nebyla plně dokončena. Kloki se chopil ladem ležících podkladů a zdrojů a rozhodl se je přetvořit do plnohodnotné modifikace pro Doom 2 s použitím lepšího a plynulejšího enginu od id Softu.

Hra přináší příběh námořního důstojníka Williama Wolfa, který je vyslán po moři do Londýna s důležitým obchodním posláním. Uvázne však díky bouři na ostrově Pathoras, kde vládne rod pekelných vampýrů Darkanů. Ti se dostali k moci po vyhrané desetileté válce proti původním obyvatelům, kteří svou neprozřetelností při kutání v dolech vykopali portál do pekla. Wolf uvízne po závalu v jeskyni a musí přijít na kloub událostem na ostrově a pomoci zbytku původních obyvatel v boji proti svým utlačovatelům.

Jak napovídají screenshoty a zejména videoukázky, hratelnost se ponese v duchu Hexenu, s gotickou atmosférou a s využitím survival i RPG prvků, včetně systému hubů. Léčení bude probíhat konzumací jídla z inventáře,  akce se zdá spíše komornější a pomalejší, s menšími počty nepřátel. Grafické zdroje pocházejí z Hexenu a Witchhavenu, Pirate Doomu či modifikací Temple of the Lizard Men, a vhodně zapadají do zvoleného tématu modu. Pokud se hratelnost ponese v duchu gotické části Operation: Portalus, budu spokojen.

Kloki odhaduje počet levelů včetně různých intermezz na 35 – 40, takže bude o dlouhodobou zábavu postaráno. Předpokládaný termín dokončení projektu zatím není znám. Kloki38 při komplikované práci na svém předchozím projektu Operation: Portalus projevil buldočí vytrvalost, takže se neobávám, že by Shadow over the Pathoras zůstal nedokončen. Máme se tak spolu s dalším chystaným megawadem Czechbox na co těšit.

Odkazy:

Shadow over the Pathoras – Liquid Doom thread

Shadow over the Pathoras – ModDB

Shadow over the Pathoras – WADs in Progress

UPDATE – 14.6. 2016:

Vývoj megawadu úspěšně pokračuje, a jak si můžete přečíst v diskusi, Kloki38 připravil testovací demo. Obsahuje 15 levelů a jako bonus dva tajné. Můžete si je stáhnout i z našeho webu, originální odkazy na Mediafire jsem přidal do diskuse. Přiložen je také hudební WAD, který obsahuje hudbu v lepší kvalitě z Playstation a N64. Příjemnou zábavu 🙂

Download – SOTP Demo

Download – SOTP Hudba